Zabytkowy kompleks do rewitalizacji

Cena: 20 000 000,00 PLN 20000000 PLN
Autor
Mirosław Gajda
Tel.: +4..........pokaż
Biuro/Deweloper: InvestCam Nieruchomości

Opis

Zabytkowy kompleks do rewitalizacji pod obiekt wielofunkcyjny w ścisłym centrum Łodzi. Kompleks składa się z 5 budynków kilkukondygnacyjnych oraz mniejszych zabudowań o przeznaczeniu technicznym i gospodarczym. Na placu przed budynkiem mieści się 57 miejsc parkingowych.
Główną część nieruchomości stanowią 3 połączone ze sobą budynki biurowe o powierzchni ponad 5 100 m2, wzniesione w 1929 r. Posiadają 4 kondygnacje naziemne i są częściowo podpiwniczone. Do budynków prowadzą 4 oddzielne wejścia – jedno główne od al. Tadeusza Kościuszki, trzy pozostałe z dziedzińca. Budynki posiadają 4 klatki schodowe. Bezpośrednio od al. Tadeusza Kościuszki dodatkowe wejście prowadzi do oddzielnej powierzchni ok 400 m2 znajdującej się na dwóch kondygnacjach – parterze i pierwszym piętrze. Powierzchnia ta może być wykorzystana na cele handlowo-usługowe. Pomieszczenia na każdym piętrze zaaranżowane są w układzie gabinetowym z głównym ciągiem komunikacyjnym po środku. Powierzchnia gabinetów to w większości ok 20-30 m2.
Na terenie nieruchomości znajdują się ponadto dwa budynki 5-kondygnacyjne podpiwniczone o powierzchniach użytkowych 2192,99 m2 i 671,39 m2 oraz budynek 3-kondygnacyjny o powierzchni 364 m2 a także kilka mniejszych zabudowań.
Planowana koncepcja rewitalizacji dla budynków obejmuje:
• budowę sześciokondygnacyjnego budynku z przeznaczeniem na funkcję usługową w parterze oraz funkcję mieszkaniową na piętrach,
• przebudowę podpiwniczenia działki na garaż dwupoziomowy dla samochodów osobowych,
• rozbudowę i przebudowę budynków istniejących wewnątrz kwartału przy zachowaniu dostępu do drogi publicznej.
Część załączonych do oferty zdjęć, dla lepszego zobrazowania możliwości, przedstawia wizualizację budynków.
Nieruchomość jest prestiżowo zlokalizowana w ścisłym centrum Łodzi. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości dominują historyczne kamienice o bogato zdobionych elewacjach oraz wiele instytucji kulturalnych - Muzeum Sztuki, Teatr Narodowy, Filharmonia Łódzka, Akademia Muzyczna. Sąsiedztwo z ulicą Piotrkowską zapewnia dostęp do licznych punktów usługowo-handlowych, restauracji, hoteli, banków.

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny.

Informacje dodatkowe

Rodzaj lokalu osobny obiekt
Powierzchnia 8994 m2
Status do rewitalizacji
Media: woda, prąd, kanalizacja, telefon
Udogodnienia parking, ogrzewanie
Ilość pięter w budynku 3
Rok budowy: 1929
Pow. działki 5080 m2
Dojazd asfaltowy
Rynek wtórny

Lokalizacja

Łódź, woj. łódzkie, Polska
al. Tadeusza Kościuszki